Products
Station signboard (3)
The most important information
:
;
| Age group ? | - |
|---|---|
| Areas of application ? | - |
| Number of users ? | 0 persons |
| Activities ? | - |
Technical data
:
;
| Device length ? | 0,30 m |
|---|---|
| Device width ? | 0,40 m |
| Device height ? | 1,25 m |
| Free fall height ? | 0,00 m |
| Platform heights | - |
| Total weight ? | 25.00 kg |
| Heaviest single item ? | 0.00 kg |
| Minimum room length ? | 0,00 m |
| Minimum room width ? | 0,00 m |
| Minimum room height ? | 0,00 m |
Assembly & Foundations
:
;
| Assembly time ? | 0,0 h |
|---|---|
| Number of fitters ? | 0 persons |
| Lifting gear required ? | - |
| Foundations | 060x030x040 |
Product Downloads
:
;
Product description
:
;
Height: 1.25 m
Width: 0.40 m
Weight: 25 kg in total
Stand: Stainless steel tube Ø 48 mm
Sign: High pressure laminate 20 mm
Fastening components: Stainless steel
Text:
,“Hanging"
Strengthen the finger, hand and arm muscles by swinging from rung to rung on the stretching slope. This exercise is a particular challenge in terms of strength and endurance.
Foundation (on site)
1 piece 0.60 x 0.30 x 0.40 m
Item number: 057403000




